Rüyada “Rüyada Ağlamak Ama Sesinin Çıkmaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlamak Ama Sesinin Çıkmaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada içli içli ağladığını görmek hakkında birçok farklı yorum yapılabilmektedir. Geçmişte yaşanan bir sıkıntının ya da pişmanlığın habercisi olarak bu durum zaman zaman gerçekleşebilmektedir. Bunun yanı sıra rüyada ağladığı halde sesinin çıkmaması ise birçok farklı açıdan değerlendirilmelidir. Bu durum psikolojik olarak değerlendirilecek olursa; halk arasında karabasan olarak da bilinen, kişinin uyku sırasında hareketsiz kalması ve sesinin çıkmaması durumu, uyku felci olarak açıklanmaktadır. Uyku sırasında beynimiz çoğu işlemi durdurmaktadır. Rüyalarda karşılaşılan durumlarda ise vücudun tepki verememesi sonucu, kısa süreli bir felç yaşanmaktadır. İşte bu durum kişinin hareketsiz kalmasına ve sesin çıkmamasına neden olmaktadır.

Rüyada Gözden Soğuk Gözyaşı Akması Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada bir nedenden dolayı ağlayan kişinin eğer gözünden akan yaş soğuksa o kişinin yakın zamanda bir sıkıntıyla ve olumsuzlukla karşılaşacağı yorumu yapılmaktadır. Rüyada ağlamak diyanet yorumu ise kısaca şu şekildedir;

  • Rüyada Sessiz Ağlamak: Çoğunlukla hayra ve berekete yorumlanır.
  • Rüyada Yüksek Sesle Ağlamak: Rüya gören kişinin karşılaşacağı zorluklarda başarısız olacağına ve maddi sıkıntı çekeceği rivayet edilmiştir.

Rüyalar içinde taşıdıkları anlam itibariyle yorumlarında çeşitlilik gösterebilmektedir. Ancak rüyalarda görülen çeşitli işaretler genelde benzer yorumlarla açıklanabilmektedir.

Rüyada Gözlerin Dolması Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada hıçkırarak ağlamak ya da rüyada gözlerin dolması hayırlı işlere işaret eder. İmam Nablusi (r.a)’ye göre; rüyasında Allah için tövbe niyetiyle ağlayan mümin kimselerin bağışlanacağı rivayet edilmiştir. Rüyasında gözlerinin dolduğunu gören kişiler için benzer bir yorumda bulunmak mümkündür. Bu kişiler için; çalışmalarının karşılıklarını alacaklarına; gören kişi öğrenci ise ilminin artacağına; fakir ise servetinin bollaşıp bereketleneceğine işaret etmektedir. Unutulmamalıdır ki rüyalar iyi ya da kötü de olsa İslami açıdan işin ehli olmayan kişilere anlatılması hoş karşılanmamaktadır. Hz. Muhammed (s.a.v) birçok hadis – i şerifinde bu durum hakkında bizlere nasihatte bulunmuştur.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Tanımadığı Biri İçin Ağlamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada tanıdığı biri için ağladığını gören kişiler için yapılan yorum; o kişi tarafından destekleneceğine ve o kişinin derdine derman olacağına işaret etmektedir. Rüyada başkası için ağlamak ise merhamete, hoş görüye ve bağışlanmaya işaret etmektedir. Eğer tanımadığı bir kişi için rüyasında ağlıyorsa; saygın ve otoriter biri tarafından sevileceğine ve iş hayatında başarı elde edeceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada Ağlayarak Birinden Kaçtığını Görmek

Rüyada koşarak kaçmak sıkıntılardan uzaklaşılacağına ve kişinin ruhen ferahlayacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyasında ağlayarak birinden kaçmak iş hayatında sağlanacak başarı ve güzel bir kariyerin başlayacağı rivayet edilmektedir. Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki; ‘’rüyasında kaçtığını gören kişi, insanlara yardımı dokunan ve Allah (C.C) için karşılık beklemeden insanların yardımına koşmaya azmetmeye delalettir’’.  Bu rüyanın tabiri için bu şekilde yorum yaptığı rivayet edilmektedir. Bu durumdan anladığımız kadarıyla rüyada kaçmak hayra işaret eden güzel bir rüyadır.

Rüyada Ağlayan Kadın Görmek Ne Demektir?

Rüyada başkasının ağladığını görmek rüyayı gören kişinin hayatına yeni ve hayırlı kimselerin gireceğine işaret etmektedir. Rüyada ağlayan kadını teselli etmek hayırlı bir kısmete ve aile hayatında bazı değişikliklere de işaret etmektedir. Bunun yanı sıra genel olarak rüyada kadın görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; dünya hayatında hayır ve bereketi temsil etmektedir. Bu yüzden rüyada ağlayan bir kadın görmek, maddi kazanca ve hayra alamettir.

Ağlayarak Özür Dilemek görmenin tabiri için, Rüyada Ağlayarak Özür Dilemek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Ağlayan Erkek Görmek

Rüyada tanıdık bir erkeğin ağladığını görmek yakın zamanda rüyayı gören kişinin bir zorlukla karşılaşacağına ve bu zorluktan güçlü birinin yardımıyla kurtulacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyada erkek görmek saygınlığın ve gücün sembolü olarak yorumlanmaktadır. Bu dönemde alacağınız kararları tanıdığınız bir kişinin yardımıyla gerçekleştireceğinizi işaret etmektedir.

Rüyada Üzüldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında çok fazla üzüldüğü ya da ağladığını gören kişilerin dünya hayatında karşılaşacakları sıkıntılardan güçlenerek çıkacaklarına ve sıkıntılarının sona ereceğine işaret etmektedir. Rüyada üzülmek genel itibariyle rüyayı gören kişileri tedirgin etse de taşıdığı anlam itibariyle hayra ve güzelliğe işaret eder. Bu yüzden rüyaları yorumlarken öncelikle kötü anlamını değil iyi anlamını düşünmek her açıdan rüyanın hayırlı olmasına vesile olacaktır. Rüyada üzüldüğünü görmekte bu şekilde hayra ve güzelliğe yorumlanması gerekmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani