Rüya Görmek Neye Alamettir?

Rüya görmek neye işarettir sorusu tamamen rüyanın mahiyetine göre değişiklik göstermektedir. Özellikle bazı vakitlerde insanların gördükleri rüyaların gerçek hayatta bir şekilde zuhur etmesi mümkündür. Her rüya kendi içinde farklı anlamlar taşır. Rüyada genel birçok farklı sembolün görülmesi ve görülüş biçimine göre bile farklı tabirler yapılabilmektedir. Örneğin; bir kişinin rüyada aslan görmesi kimisi için hayırken kimisi için şerdir. Bunun en büyük nedeni kişinin ruh haline ve manevi durumuna göre rüyaların farklı anlamlara sahip olmasıdır.

Bir kişinin çok rüya görmesi, bir gecede arka arkaya karışık rüyalar görmesi ve bu rüyaları hatırlaması birçok farklı anlama gelebilir. Rüyalar İslam açısından iki özel anlama sahiptir. Bir kişinin görmüş olduğu sadık rüya, yani Allah tarafından görevli melekler vasıtası ile kişiye göstermiş olduğu rüyalar uyarıcı veya haber vericidir. Rüyada görülen tüm detayların hatırlanması ve rüyanın görüldüğü vakit rüyalar hakkında en doğru tabirlerin yapılması için gerekli en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Rüya görmenin alameti bu yönüyle hala tam olarak çözülememiştir. Hem dini öğretiler hem de bilim açısından rüyalar hakkında kesin bilgilere ulaşılamamıştır.

Çok Rüya Görmenin Anlamı Nedir?

Çok rüya gören insanlar genellikle gördükleri bu rüyalardan ders çıkarmaktadır. Arka arkaya aynı rüyanın görülmesi veya farklı konularda çok sık rüya görenler için eğer hayırlı rüyalar ise güzel bir haber, olumsuz ve korkutucu bir rüya ise uyarı vardır. Rüya ile amel edilmez. Ancak rüyalardan ders alarak kişinin hayatını olumlu yönde değiştirmesi ve daha çok hayır işlerine yönelmesi her zaman hem peygamber efendimiz hem de çeşitli İslam alimleri tarafından tavsiye edilmiştir.

Çok rüya görmenin anlamı sadece manevi açıdan incelenmez. Ayrıca rüya görmek kişinin ruh hali ve psikolojik durumu ile de ilgili olacağı için işin psikolojik boyutlarının araştırılması da oldukça önemlidir. Rüyalar hakkında geçmişten günümüze birçok ünlü psikolog ve bilim insanı önemli çalışmalarda bulunmuştur. Bu araştırmalar göre:

  • Kişinin hayatında yaşadığı travmalar,
  • Derin üzüntüler,
  • Psikolojik sorunlar,
  • Karmaşık ilişkiler ve
  • Sırlar.

Çok rüya gören insanların sahip olduğu en temel özellikler arasında yer almaktadır. Rüya görmenin alameti bu yönüyle çok farklı açılardan değerlendirilebilir.  

Bir Gecede Birden Fazla Rüya Görmenin Anlamı

Üst üste karışık rüyalar görmek kişi için manevi açıdan bir uyarıdır. Hele ki bu rüyalar korkutucu ve kişiyi sıkıntıya sokan rüyalar ise bu kimseler mutlaka rüyadan bir ders çıkarması ve hayatında yaptığı tüm hayırsız işlerle birlikte, günahlarından uzaklaşması yapılması gereken en doğru şeydir. Ancak bazı olumlu rüyalar sizin hayatınızda hayırlı işlerin olacağının müjdesini de veriyor olabilir. Bu nedenle bir gecede üst üste rüya gören kimseler rüyaların tabiri için güvenilir ve iman sahibi insanlarla rüyalarını paylaşabilirler. Üst üste görülen rüyalar hakkında yapılması gereken en doğru şey kişilerin Allah’a sığınarak, şükretmesidir.

Hangi Rüyaların Çıkma İhtimali Yüksektir?

Sürekli rüya görmek ve hatırlamak görülen rüyanın çıkma ihtimalini arttırmaktadır. Özellikle kısa aralıklarla veya üst üste bir kişinin aynı rüyayı görmesi bu rüyanın özel bir anlam taşıdığını ifade edebilir. Bu nedenle kişilerin gördüğü rüyanın anlamını doğru yorumlaması ve bu yönde bir faaliyete girişmesi gerekebilir.

Tarih boyunca bazı önemli kişilerin üst üste aynı rüyaları görerek hayatların ve dünya tarihi açısından çok büyük dönüm noktalarının yaşandığı bilinen bir gerçektir. Rüya görmenin alameti özellikle aynı rüya belirli vakitlerde üst üste görülüyorsa birçok farklı anlam taşıyabilir.

Daha fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani