Define Görmek İçin Rüyaya Yatmak?

Define görmek için istihare yapmak insanların geçmişten günümüze uyguladığı en yaygın yöntemler arasında yer almaktadır. Rüyalar İslam dinine göre üç farklı şekilde gerçekleşmektedir. Bunlar:

  • İlahi rüyalar,
  • Şeytani rüyalar,
  • Nefsani rüyalar.

Olarak sınıflandırılmaktadır. Define görmek için rüyaya yatan bir kimse eğer niyetinde ciddi ve halis ise bu isteği Allah tarafından kabul edilir. Melekler vasıtasıyla kişilerin duasının kabul edilmesi ile define yerinin rüyada görülmesi mümkündür. Rüyaların yanı sıra, bilindiği üzere define bulmak için havas ilmine çok sık başvurulmaktadır. Özellikle cinler kullanılarak define ve hazine yerlerinin tespit edilmesi mümkündür. Ancak bu işlem İslam dini açısından hoş karşılanmamaktadır.

Define yerini bulmak için en etkili dua ve yöntem istiharedir. İstihare rüyaları genellikle kişinin hayatına doğrudan bir etkisi olacak olay hakkında verdiği kararın veya atacağı adımların onun için hayırlı olup olmadığının rüya aleminde sonuca bağlanmasıdır. Define görmek için rüya ve istihare yöntemleri en sık tercih edilen manevi ilimler arasında sayılabilir.

Hazine Define Yeri Bulmak İçin İstihare Duası

Rüyada define yerinin söylenmesi ve gerçekte de bu yerden hazine çıkması Allah tarafından kuluna verilen bir lütuftur. Ancak sırf bu amaçla derin ilimlerden yararlanarak özel dua ve yöntemlerle kişinin rüyaya yatması da mümkündür. Kendisi için hayırlı bir define olup olmadığının görülmesi veya hazine yerinin bulunması için okunacak dualar ve esmalar kişinin hayatında doğrudan etkilere neden olabilir.

Bir kişinin rüyasında define görmesi için ilk şart canı gönülden göreceğine inanması ve Allah’tan yardım dilemesidir. Rüyalar çoğu konu hakkında insanların yaşamı hakkında çeşitli ilhamlar verir. Bu ilhamlar rüya yolu ile kişinin kalbine gelerek hayatında büyük etkilere neden olur. Eğer kişi hali hazırda dini vecibelerini yerine getiriyor ve Allah’a kulluk ediyorsa bu kimseler istihare ile define yeri görebilirler.

Dini birçok kaynakta rabbani rüya görmek için uygulanması gereken birçok farklı yöntemden bahsedilmiştir. Ancak unutulmamalıdır ki rüya ile amel edilmez. Bu nedenle kişilerin sadece halis bir niyet ile istihare duası etmesi gerekir.

Define Yeri Görmek İçin Rüyaya Nasıl Yatılır?

Allah’tan define yeri istemek yapılması gereken en doğru ve sağlıklı yöntemdir. Bunun için kişiler İslami çerçevede ayet ve hadislerle desteklenmiş bir takım yöntemleri kullanabilirler. Bunun için uygulanan en etkili yöntem istihareye yatmaktadır. İstihare ile rüyada define yeri görmek isteyen kişiler:

  • Abdest alarak iki rekat istihare niyeti ile yatmadan önce namaz kılınır.
  • İlk rekatta Fatiha ve Kafirun Sureleri okunur, ikinci rekatta ise Fatiha ve İhlas Suresi okunur.
  • Namazdan sonra kıbleye doğru dönerek Nahl Suresi 97’inci ayeti 300 defa okunur.

Tüm bu adımlar takip edildikten sonra kişiler dünya kelamı etmeden ve hiçbir şeyle meşgul olmadan doğrudan sağ tarafı kıbleye gelecek biçimde sünnet üzerine sağ tarafa doğru yatarlar.

Rüya İle Define Bulmak Mümkün Müdür?

Define bulmak için okunacak esma ve dualar ile kişilerin rüyada Allah’ın takdiri ile define yeri görmesi mümkündür. Ancak her zaman bu yöntemler işe yaramayabilir. Dualarla ve istihare yöntemi ile rüyada define yerinin bulanabilmesi için mutlaka kişinin halis bir niyete sahip olması ve bu doğrultuda gerekli tüm manevi yöntemleri takip etmesi gerekmektedir. Define görmek için rüya ile amel etmek birçok İslam alimi tarafından hoş karşılanmamıştır. Ancak tarihi süreç içinde bu yöntemleri kullanarak insanların define yeri bulması hakkında pek çok güçlü rivayet günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.

Daha fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorum yazın

 

Yorum yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani