Rüyada “Rüyada Yaralı Kedi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Yaralı Kedi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Yaralı kediyi rüyada görmek rüya sahibinin özel hayatında ikili ilişkiler açısından yaşayacağı bazı anlaşmazlıklara delalettir. Rüyada görülen yaralı kedi rüya sahibinin çevresinde bir süredir tartışmalar yaşadığı biriyle daha da artan bir münakaşa içerisine gireceği ve bunun sonucunda kişiyle olan ilişkilerinin daha da gergin bir hâl alması anlamına gelir. Özellikle ikili ilişkilerde kişilerin arasını oldukça açacak problemler yaşanması ve bunun sonucunda eski çekişmelerin tekrar gündeme gelmesi sonucunda rüyada görülen yaralı kedinin bir uyarı mahiyetinde değerlendirildiği belirtilebilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada yaralı kedi görmek özellikle düşman sahibi olan kişilerin son dönemde yaşayacağı bazı gelişmeler neticesinde daha da öfkeye katılarak çevresine zarar verme ihtimalinin de bir habercisidir. Rüyada görülen yaralı kedi bir uyarı niteliğindedir.

Rüyada Görülen Yaralı Kediyi Tedavi Etmek

Rüyada görülen yaralı kediyi tedavi etmek pek olumlu bir rüya olarak değerlendirilmez. Rüyada yaralı kedi tedavi etmek rüya sahibinin çevresinde onun iyiliklerini suistimal eden kişilerin bulunması nedeniyle üzülmek ve haksızlık görmek anlamına gelmektedir. Rüya sahibi her ne kadar iyiliksever olursa olsun, çevresinde ona zarar vermeyi bekleyen kişilerin bulunması sebebiyle dikkatli olmalı ve adımlarını buna göre atmalıdır.

Rüyada Yaralı Kedi Görüp Veterinere Götürmek

Rüyada yaralı olarak bulunan kediyi veterinere götürüp tedavi ettiren ya da rüyada yaralı kediye merhem sürmek ile alakalı bir eylemde bulunan kişinin işledikleri büyük sevaplar dolayısıyla geleceklerinin hayırlarla dolu olduğu belirtilmektedir. Câferi Sâdık (r.a) rüyada yaralı kediye merhem üren ya da onu tedavi ettiren kişilerin hayatlarında oldukça iyiliksever olduklarını dile getirirken, işledikleri bu sevaplar neticesinde mükafat göreceklerini ifade etmektedir.

Rüyada Görülen Yaralı Kediyi Öldürmek

Rüyada görülen yaralı kediyi öldürmek rüyadaki olumsuz durumun kişinin gerçek hayatına yansıması anlamına da gelmektedir. Rüyada görülen yaralı kediyi öldürmek ile alakalı İmamı Nablusi (r.a) yorumunda büyük bir günah içerisinde bulunmak, belaların içine girmek ya da kötü bir hastalığa yakalanmak gibi yorumlarla karşılaşılmaktadır. Rüyayla alakalı Cabir ül Magribi (r.a) yorumunda ise bu tür durumların içerisinde bulunan kişinin ivedi olarak Allah’a sığınması, tövbe etmesi ve bu tür ibadetler içerisinde bulunması gerekmektedir. Rüyanın diyanet yorumunda ise rüya sahibinin acil olarak tövbe etmesi gereken bir günahın içerisinde bulunduğu ifade edilmektedir.

Rüyada Yaralı Kedi Yavrusu Görmek

Rüyada yaralı kedi yavrusu görmek ve ona yardım edememek rüya sahibinin kendisini aciz olarak görmesi ve bu sayede önüne çıkabilecek fırsatları elinin tersiyle itmesi anlamında değerlendirilir. Rüya, İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüya sahibinin yoksunluk ve eksiklik gibi duygularını sembolize ederken, kişinin kendine olan güvensizliğinin yol açacağı olumsuz durumlara karşı da bir işaret ya da uyarı olarak nitelendirilmesi de mümkündür. Bazı rüya alimleri ise rüyada görülen çok sayıdaki yaralı yavru kediyi kişinin korkularının bir yansıması olarak değerlendirir. İmamı Gazali (r.a) bu rüya için rüya sahibinin çevresindeki muhtaçlara günlük bir ziyaret anlamında dahi olsa yardım edip moral vermesi gerektiğini ifade etmiştir.

Rüyada Bir Sürü Yaralı Kedi Görmek

Rüyada bir sürü yaralı kedi görmek rüya sahibinin arasının pek de iyi olmadığı bir kişiyle istemeden de olsa arasının daha da açılacağı ve gün geçtikçe karşısındaki kişinin daha da kızacağı şeklinde yorumlanabilir. Rüyada çok sayıda yaralı kedi görmek ile alakalı yapılan bir diğer yorum da rüya sahibinin çevresindeki bir ya da birkaç kişiyle yaşadığı husumetlerin çok daha ileri gideceğidir. Oldukça uyarıcı bir rüya olarak nitelendirilir.

Rüyada Yaralı Kedi Kovalamak

Rüyada yaralı kedi kovalamak eşler arasındaki geçimsizliğe işarettir. Rüyada görülen kedinin yaralı olmasından ziyade korkunç olması nedeniyle rüya sahibi tarafından kovalanması eşler arasında sık yaşanan kavgalara delalettir. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre bu kavgalar ağız dalaşı şeklinde başlayıp, eşlerin kendilerine olan saygı ve sevgilerinin önüne geçecek kadar güçlü bir hale gelebilir. Rüya özellikle evli olan çiftler için önemli bir uyarı mahiyetindedir.

Rüyada Kanlar İçinde Yaralı Kedi Görmek

Rüyada kanlar içerisinde yaralı bir kedi görmek, daha çok kişinin karakteriyle alakalı olarak nitelendirilebilecek bir rüyadır. Rüya sahibinin ahlaki melikelerinin iyi olduğu, çevresi tarafından karakterleri bakımından örnek alındığı ve iyi ahlakı sayesinde işlerinin daima yolunda ve düzenli gittiğinden bahsedilebilen rüyada kanlar içinde yaralı kedi görmek rüya sahibinin vefalı yapısına da dikkat çekilmesine neden olmaktadır.

Rüyada Yaralı Kedi Sevmek

Rüyada görülen yaralı kedinin sevilmesi aynı rüyada olduğu gibi gerçek hayatta da kişinin sevecen ve merhametli yapısına delalettir. Rüya sahibinin yardımsever yapısı nedeniyle çevresinden gördüğü takdirle birlikte, dostlarına ve akrabalarına hem maddi hem de manevi anlamda oldukça önemli desteklerde bulunması rüyada yaralı kedi sevmek ile alakalı yapılacak bir diğer yorumdur.

Rüyada Yaralı Kedinin Saldırması

Rüyada görülen yaralı kedinin saldırması olumlu anlamda nitelendirilebilecek bir rüyadır. Özellikle rüya sahibinin çevresinde bulunan ve onun kötülüğünü isteyen birilerinin rüya sahibinin kuyusunu kazmaya çalışmasına rağmen kendi kazdığı kuyuya düşmesi, asıl zararı kendisinin görmesi Câferi Sâdık (r.a) yorumunda öne çıkan bir detaydır. Ayrıca rüya sahibinin çevresinde bulunan ve ona tuzaklar kurmak için planlar yapan kişinin, bunda başarılı olamadıktan sonra içinde bulunduğu durumdan kaynaklanan kızgınlığı neticesinde, kızgınlığını çevresinden çıkarmaya çalışması da rüyada yaralı kedinin saldırması ile ilgili yapılacak bir diğer yorumdur.

Rüyada Eve Gelen Yaralı Kedi Görmek

Rüyada eve gelen bir yaralı kedi görmek iş hayatıyla ilgili yorumlanan bir rüyadır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada eve gelen yaralı kedi rüya sahibinin iş hayatında destek göreceği önemli bir kişinin varlığına işaret ederken; bu kişiden gelecek maddi ve manevi destek ve yönlendirmelerle rüya sahibinin ticari hayatında meydana gelecek olumlu gelişmelerden de bahsetmek mümkündür. İmamı Gazali (r.a) yorumunda ise rüyada eve gelen yaralı kedi rüya sahibinin yakın zamanda yaşanacak önemli bir gelişme neticesinde oldukça büyük tepkiler vermesi anlamına gelecektir.

Rüyada Yaralı Sarı Bir Kedi Görmek

Rüyada görülen sarı kedi rüya sahibinin daha önce yapmadığı büyük hataları yapması anlamına gelirken, rüyada yaralı sarı kedi görmek ise rüya sahibinin çevresindeki kötü niyetli kişilerin peşinden giderek onların girdiği yanlış yollara sapması anlamına da gelmektedir. Yaralı sarı kedi yalın anlamda tepki olarak da değerlendirilebilir. Câferi Sâdık (r.a) bu tepkinin kişinin attığı yanlış adımlar neticesinde çevresi tarafından geleceğini ifade etmektedir.

Rüyada Görülen Yaralı Kedinin Öldüğünü Görmek

Rüyada görülen yaralı kedinin ölmesi kişinin hedefleri doğrultusunda ilerlerken yoluna çıkan engeller karşısında pes etmemesi anlamında yorumlanmaktadır. Burada görülen kedinin önce yaralı olması daha sonra da yaralarından dolayı ölmesi rüya sahibinin gelecekte ulaşacağı önemli başarıların da bir işareti olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda manevi anlamda kişinin ayakları üzerinde daha dik durup inandığı yolda ilerlemesi rüyada görülen yaralı kedinin öldüğünü görmek ile alakalı yapılacak bir başka yorumdur. Rüyadaki manevi uyarıların dikkate alınması oldukça önemlidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani