Rüyada “Rüyada Şiddetli Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Şiddetli Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada sesli ağlamak farklı birçok yorumu içinde barındırmaktadır. Bu yorumların gösterdiği farklılık rüyanın bize verdiği işaretlerin yorumlanmasından kaynaklanmaktadır.

İmam Nablusi (r.a)’ye göre; ‘’rüyasında ağladığını gören bir kişi, geçmiş de işlediği günahlardan dolayı Allah (C.C)’a yalvardığı için ağlıyorsa o kişi için bu rüya kişi için hayırlıdır’’. Rüyada şiddetli bir şekilde ağlayan kimse için yapılan yaygın yorumlardan bir diğeri ise; kişinin yaşadığı sıkıntının sona ereceğine işaret etmektedir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli kısım kişinin, Allah için ya da günahlarından duyduğu pişmanlık için ağlaması hayırla yorumlanmaktadır. Bunun dışında dünya menfaati için ağlayan bir kimse için hastalık ve maddi sıkıntıların yakın olduğu rivayet edilmiştir.

Rüyada Ağladıktan Sonra Güldüğünü Görmek

Bu rüya hakkında yapılan yorumlar genel itibariyle kişinin şiddetli bir şekilde ağladıktan sonra güldüğünü görmesi, rüyayı gören kişi için olumsuzlukların habercisi niteliğindedir. Bu olumsuzluklardan bazıları; herhangi bir hastalığın başlangıcı, ihanet ya da maddi kayıp olarak yorumlanmaktadır. Rüyada ağlayarak uyanmak yine benzer şekilde olumsuz yorumlara sahip olsa da büyük bir sıkıntının bitip kişinin ferahlayacağına işaret etmektedir. Her ne kadar rüyaların olumsuz yorumları olsa da genellikle rüyaları hayırlı bir şekilde yorumlamak gerekmektedir.

Hz. Muhammed (s.a.v) bir hadisinde şu nasihatte bulunmuştur; ‘’rüyalar anlatılmadıkça boşluktadır, anlatılınca zuhur eder. Bu yüzden rüyalarınızı sizi seven hayırlı kimselere anlatınız’’. Demiştir. Bu yönüyle rüyaları olumsuz yorumlamak tavsiye edilmemektedir.

Rüyada Gözden Yaş Aktığını Görmek

Rüyada ağlamak üzülmek eğer Allah içinse bu durum hayra yorulmaktadır. Ancak rüyada kişinin ağlamadığı halde gözünden yaş aktığını görmesi; Bir dost yardımıyla sıkıntılarından kurtulacağına ve sorunlarının çekilen uzun süreli zahmetlerden sonra yavaş yavaş çözüleceğine işaret etmektedir. Bu rüyanın psikolojik olarak yorumu ise kişinin stresli ve yoğun tempolu bir süreç içinde olduğu için bilinçaltının baskıyı rüya yoluyla hafifletmeye çalışması olarak yorumlanabilir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Başkasının Ağladığını Görmek

Rüyada sevdiğin birinin ağladığını görmek genellikle rüyada görülen kişi için hayırlı bir anlam taşımaktadır. Rüyada tanıdık birinin ağladığının görülmesi o kişinin;

  • Sıkıntılarının biteceğine
  • Mutlu ve hayırlı bir olayla karşılaşacağına
  • Beklenen bir haberin o kişiye verileceğine işaret etmektedir

Bunun yanı sıra rüyada bir devlet büyüğünün ağladığını görmek, ülkesinin feraha kavuşacağına ve güzel günlerin görüleceğine işaret etmektedir.

Rüyada Hıçkıra Hıçkıra Ağlamak

Rüyalar İslami açıdan incelendiği zaman bizlere Allah’ın görevlendirdiği melekler tarafından gösterilen uyarılar ya da müjdeler olarak yorumlanmaktadır. Derinlemesine bakıldığı zaman bu durumun aslında paralel bir şekilde aynı psikolojide de aynı şekilde olduğu görülmektedir. Örneğin; rüyada hıçkırarak ağlamak, sıkıntıların bitip kişinin maddi ve manevi olarak yükseleceğine işaret etmektedir. Psikolojik olarak bakıldığında ise bu durum geçmişe duyulan özlem ya da pişmanlığın son dönemde kişi çokça rahatsız etmesinden kaynaklanmaktadır.

Rüyada Üzülmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada tabirleri ve rivayetleriyle tanınan İslam Âlimi Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; ‘’mümin bir kimse rüyasında ağlayıp üzüldükten hemen sonra gülüyor ve ferahlıyorsa ölüm rivayet edilmektedir’’. Bu tabir aslında olumsuz görülse de, ölüm Allah’a kavuşmayı temsil ettiğinden dolayı mümin kimse için hayırlı bir rüyadır. Rüyada üzülmek sıkılmak Allah için olduğu zaman hayra yorumlanmaktadır.

Ağlayarak Tartışmak tabiri için, Rüyada Ağlayarak Tartışmak neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ölüm Haberi Almak

Rüyada alınan ölüm haberi almak genel itibariyle beklenen bir haberin olumsuzlukla sonuçlanacağına, çevresinde haram işler yapan kişilerin çoğalacağına ve maddi sıkıntıların zuhur edeceğine işaret etmektedir. Rüyada ölüm görmek hakkında İmam-ı Nablusi (r.a) şöyle rivayet etmiştir; eğer ölen kişi kendisiyse ve kişinin toprağa defni gerçekleşmemişse o kişi için makam ve mevki sahibi olacağı rivayet edilir. Bu durum dünyalık olmasa dahi mümin bir kişi için ahirette huzuru da simgelemektedir.

Rüyada Toplu Ölüm Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüya hakkında yapılan yorumlar genel itibariyle hastalığın ve zulmün artacağı şeklindedir. Bu doğrultuda Rüyada toplu ölüm görmek ya da herhangi bir kötü rüya görüldükten sonra Allah’a şükretmek oldukça önemlidir. Bilindiği üzere rüyaların her zaman için hayra yorulması ve özellikle kötü rüyaların anlatılmaması gerekmektedir. Rüyada toplu ölüm görmek hakkında yapılan olumlu yorumlar ise; kişinin çevresinde birlik ve beraberliğin artarak yeni dostlar kazanacağına ve öfkeli ise öfkesinin dineceğine işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani