Rüyada “Sakal Kesmek” Görmek

Sakal Kesmek
Rüyada sakal kesmek görmek ne anlama gelir ve İslami açıklaması nedir? Yazımızdan bakabilirsiniz.

Rüyada sakal kestiğini görmek rüya sahibinin hayatında kurutulması gereken fazlalıklardan kurtulması, nihayet son vermesi gereken şeylere son verebilmesi anlamlarına gelir. Rüyada sakal kesmek olumsuz ve olumlu anlamlara sahiptir. Rüyanın hangi anlamının gerçekleşeceği rüya içindeki unsurlara bağlıdır. Sakal kesilirken canın yanması, sakal kesiminin istediği gibi olmaması gibi unsurlar rüyanın olumsuz anlamının ortaya çıkmasına neden olurken, tam tersi çok uzamış bir sakalı kesmek, ferahlamak anlamına gelir.

Rüyada Uzamış Sakal Kestiğini Görmek

Rüyada uzamış sakalın kesildiğini görmek ferahlamak, fazlalıkların atılması ve rahatlamak anlamlarına gelir. Bu rüyayı görmek İslam alimleri tarafından olumlu yorumlanır. Uzamış sakalı gören kişi mutlu bir hayat sürer. Kişinin hayatındaki engeller birer birer aşılır. Uzamış sakal gören birisinin hayatı kolay olur. Kişi mutluluğunu çevresindeki bütün  insanlara aktarır.

Rüyada Babasının Sakalını Kestiğini Görmek

Rüyada babasının sakalının kestiğini görmek bir başkasının işini yapmak, başka insan için çalışmak, başkası ile meşgul olmak anlamına gelir. Rüya sahibi kendi işini değil çok sevdiği bir insanın işini önceliğine alabilir. Bu durum kişinin kendi işlerinden geri kalmasına neden olarak kişinin bir takım problemler yaşamasına neden olabilir. Rüya sahibi çok fedakar davranabilir. Rüya sahibi, bir kimseye büyük bir iyilik yapacaktır. Bu iyilik yüklü miktarda para ödemek olabileceği gibi, önemli manevi destek vermek de olabilir.

Rüyada Sakal ve Saç Kestiğini Görmek

Rüyada hem saç hem sakal kestiğini görmek çevredeki insanlara maddi ve manevi yönden destek verilmesi anlamına gelir. Rüyada sakal kesmek bir anlamda bir şeylerden kurtulmak anlamına gelse de rüyanın bir diğer anlamı ise yeni insanların hayata girmesidir. Kişinin hayatına giren insanlar yoksul ve manevi yönden desteğe ihtiyacı olan kişiler olacaklardır. Bu kişilere yardım verilmesi büyük sevaptır.

Rüyada Banyoda Sakal Kestiğini Görmek

Rüyada banyoda sakal kestiğini görmek maddi anlamda yüksek kazanç sağlamak anlamına gelir. Kişi işten terfi alabilir, ikramiye ödemesi yapılabilir ya da beklemediği yerden bir ödeme alabilir. Banyoda sakal kesilmesi her işin olması gerektiği gibi yapılması, işlerin tıkırında gitmesi anlamlarına da gelir. Rüya sahibi kendini büyük bir refah içinde bulacaktır. Para, huzur, aşk ve sevgi eksik olmaz.

Rüyada Makas ile Sakal Kestiğini Görmek

Rüyada makas ile sakal kesilmesi rüya sahibinin zor bir işi başarması, rüya sahibinin ödül alması, rüya sahibinin desteklenmesi anlamına gelir. Rüya sahibi daha önceden başarması imkansız bir işi başarabilir. Kişi bu işleri başardığı için kendinden daha üst konumda olan bir kişi tarafından ödüllendirilir. Bir diğer yoruma göre rüya sahibinin karşısına hayırlı bir kısmet çıkar. Eğer kişinin hayatında birisi varsa bu kişiler kısmetleri ile hayatlarını birleştirebilirler. Bekar kişiler is kısa zaman içinde nikah masasına otururlar.

Rüyada Tıraş Makinesi ile Sakal Kestiğini Görmek

Rüyada tıraş makinesi ile sakal kestiğini görmek rüya sahibinin çevresi tarafından kıskanılması anlamına gelir. Rüya sahibinin arkadaşları, tanıdıkları rüya sahibine nazar ederler. Sırf bu yüzden rüya sahibinin üzerinde kötü enerji birikmesi olabilir. Bu enerjinin atılması için kişinin çevresindeki kötü niyetli insanlardan uzaklaşması gerekir. Tıraş makinesi ile sakal kesmek, rüya sahibinin canının yanması anlamına gelir. Fiziksel olarak kişinin hasara uğramasına neden olan şey, trafik kazası olabilir. Bir diğer yoruma göre bu rüyayı gören kişiler depresyona girerler. Hayat hakkında olumsuz düşüncelere sahip olurlar. Yaptıkları işlerden keyif alamaz hale gelirler. Yalnızca yatakta yatarak uyumak isterler.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani