Rüyada “Rüyada Gecikmek” Görmek

Rüyada Gecikmek

Rüyada gecikmek, kişi ile alakalı olarak çok iyi yorumlar yapılmaz. Rüyada gecikmek, genel olarak güvenilmez, sözüne itibar edilmez, sahtekar biri olarak bilinen bir kişiyi işaret eder. Başkalarına hayali vaatlerde bulunan, herkesi utandıran, utanmaz, yalan söyleyen, sürekli borçlanan biri olarak söylenir. Çevresinden sevilmeyen bir kişi olarak bilinmektedir.

Rüyada Gecikmek İslami Anlamı

İslam alimlerine göre rüyada gecikmek şu şekillerde yorumlanmıştır.

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; Rüyasında geciken kişi, düzensiz, sorumsuz, hiç bir işi başaramayan, sadece nefsine hizmet eden, kendisinden başkası için herkesi önemsiz gören bir kişi olarak nitelendirilir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Geciktiğini rüyasında gören için, okul hayatında tembelliği yüzünden sınıfta kalan, iş yerinde düzenli olarak çalışmadığı için sürekli tepki gören ve bunlardan hiç ders çıkarmayan biri olarak söylenir.

Rüyada Okula Gecikmek

Rüyada okula gecikmek, kendi hataları yüzünden, hayallerini sürekli olarak erteleyen, isteklerine ver arzularına bir türlü ulaşamayan, sürekli olarak pişmanlık yaşayan kişi demektir. Bundan dolayı kişinin gerçek hayatta günahlarına tövbe etmesi, daha düzenli ve ahlaklı yaşaması önerilir.

Rüyada Derse Gecikmek

Rüyada derse gecikmek, gerekli çabayı göstermediği için elindeki birçok fırsatı kaçırdığı, pasif kalarak sürekli kendisine sunulan imkanlardan yararlanamayan, hakkını arayamayan, devamlı olarak oturduğu yerden bir şeyleri hayal eden birisine işaret eder.

Rüyada Randevuya Gecikmek

Rüyada randevuya gecikmek, çok emek verilen bir işin yarıda kalacağı, çok çalışılan sınavdan kötü not alınacağı, uzun uğraşlar sarf edilen projelerin iptal olması yönünde yorum yapılır. Kişinin gerçek hayatta daha dikkatli ve özenli bir biçimde yaşaması gerektiğini ve tevekkül etmesi tavsiye edilir.

Rüyada Toplantıya Gecikmek

Rüyada toplantıya gecikmek, girişilen işlerde başarısız olma, genel olarak yeteneksiz bir kimseyi göstermektedir. Bunun yüzünden öz güveni düşük, kendine güveni olmayan, bundan dolayı psikolojik bir sıkıntı yaşayan biri yönünde tabir edilmektedir.

Rüyada Düğüne Gecikmek

Rüyada Düğüne Gecikmek, hayal edilen yaşama ulaşılma noktasında pürüzler olacağı, hayatta bir daha ele geçmeyecek olan bir fırsatın değerlendirilememesi şeklinde yorum yapılır. Bu anlamda kişinin ömrü boyunda emek verdiği şeylerin kıymetini iyi bilmesi ve uzun uğraşlar sarf edilen emeklerin karşılığını iyi anlaması gerektiği bildirilir.

Rüyada Sınava Gecikmek

Rüyada sınava gecikmek, genel olarak hayal kırıklığı, beklenmeyen şeylerin olabilmesi, dünya hayatında sadece para için çalışarak boşa kürek çekildiği, yanlış olarak çok çalışma demektir. Rüya sahibinin yaptığı işleri birçok açıdan incelemesine işarettir. Bütün emeklerin ufak bir hata sonucu boşa gitmesini engellemesi için tam anlamıyla çalışma yapmalıdır.

Rüyada Uçağa Gecikmek

Rüyada Uçağa Gecikmek, umulmayan bir durumun ortaya çıkması sonucu, yarı yolda kalmaya, güvenilen insanların yanlış yapacağı yorumlanır. Bundan dolayı kişinin gelecekte kimseye güveninin kalmayacağı, hayata tekrar tutunmakta zorluk yaşayacağına yorumlanır. Doğru insanlara dahi kendini tam olarak ifade edemeyeceği bir duruma gelmek olarak bilinir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani