Rüyada “Rüyada Buzdolabı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Buzdolabı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Buzdolabının rüyada görülmesi çok farklı anlamlarda yorumlanacağı gibi kişinin hayatına girmiş ya da yakın zamanda girmesi muhtemel itaatkâr, faydalı, hizmetkâr ve evcimen bir kadına delalettir. Kişinin hayatına girecek bu kadın tarafından sağlanan ve özellikle mal mülk sahibi olmakla açıklanabilecek rüyada buzdolabı görmek ile alakalı ferah ve aydınlık yorumlar yapılabilmesi mümkündür. Hayırlı bir kısmet anlamında da değerlendirilebilecek bu rüya; kısmetin yanında dürüst dost anlamına da gelmektedir. Rüyada buzdolabı görmek diyanet yorumunda ise faydalı hanım yanında hizmetçilerin çokluğuna da işaret etmektedir.

Rüyada Buzdolabından Su İçtiğini Görmek

Rüyada buzdolabından su içmek kişinin hayatına giren kadın tarafından özellikle mal anlamında ihya olmak şeklinde açıklanabilir. İmamı Nablusi (r.a) yorumunda sadece rüyada buzdolabından içilen su değil, ferahlatıcı her şeyin kişinin hayatına giren bu kadın tarafından gelecek bir malla ilişkilendirilmesi mümkündür.

Rüyada Buzdolabında Meydana Gelen Bir Değişiklik Görmek

Rüyada buzdolabında bir değişiklik meydana geldiğini görmek ya da görülen buzdolabının kişinin kendi buzdolabı olmaması Câferi Sâdık (r.a) yorumunda kişinin ahlakında meydana gelen ya da gelmesi muhtemel bir değişikliğe delalettir. İmamı Nablusi (r.a) bu durumu bir uyarı mahiyetinde değerlendirirken sadece rüya sahibinin değil; rüya sahibinin hayatına girmiş olan bir kadında meydana gelen ahlaki değişiklik olarak da açıklamaktadır.

Rüyada Kirli Bir Buzdolabı Görmek

Rüyada görülen buzdolabının kirli olması kalp kırmak anlamında değerlendirilir. Rüyada kirli buzdolabı görmek ancak onu temizlememek ya da temizlemeye eli gitmemek yakın zamanda kişinin hayatında önemli bir yeri olan birinin kalbini bilmeden de olsa kırmak anlamına gelir. Bu nedenle kişiye bir uyarı mahiyetinde olan bu rüyada özellikle sözlü beyanlarda konuşmadan önce iyice düşünmek gerektiği kişiye salık verilir.

Rüyada Buzdolabı Temizlemek

Rüyada içi ya da dışı kirli buzdolabı görmek ve rüyada buzdolabı temizlemek de düzen anlamında değerlendirilir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada buzdolabı temizlemek kişinin hayatının maddi ve manevi anlamda düzene gireceği, uzun zamandır kırgın olan biriyle barışılacağı ve bir süredir sıkıntılı olarak devam eden birçok hususun artık yoluna girmesi şeklinde yorumlanmalıdır. Temizlik her anlamda aydınlık ve ferahlık demektir. Aynı zamanda rüyada buzdolabı temizleyen kişinin hayatındaki tüm işlerinde düzenli ve titiz olduğundan da bahsedilebilir.

Rüyada Buzdolabı Satın Almak

Rüyada buzdolabı satın almak yolculuk manasında yorumlanır. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada buzdolabı satın almak yolculuk manasına gelirken, çıkılacak bu yolculuğun hayırlara vesile olması ve yolculuk sonunda bekarlar için kısmet, ticaret erbabı için de bol kazanç sahibi olunması salık verilir. Rüya, kişinin çıkacağı bu yolculukta hiçbir engelle karşılaşmadan hedefine kolayca varacağı şeklinde yorumlanırken, İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu rüya mekân ve şehir değişikliği yapılacağı şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Evin Önünde Buzdolabı Görmek

Rüyada görülen buzdolabının özellikle evin kapısının önünde açılmadan durması pek hayırlı bir rüya olarak yorumlanamayacağı gibi rüya sahibine de bir uyarı niteliğindedir. Rüyada evin önünde buzdolabı görmek kişinin toplum içerisinde onay görmeyen bazı hareketleri, söz ve tavırları konusunda bir uyarı niteliğinde değerlendirilirken, bunları devam ettirmemesi; devam ettirmesi durumunda ise çevresinde sevilmeyen ve istenmeyen kişi olarak anılacağına delalet olarak gösterilir.

Rüyada Buzdolabı Taşımak

Rüyasında buzdolabı taşıdığını gören kişi tam tersine hayatındaki bütün yüklerden kurtulup ferahlayacaktır. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyada buzdolabı taşımak aydınlık günlerin habercisi olarak yorumlanırken maddi ve manevi anlamda esenlik olarak değerlendirilir. Özellikle manevi anlamda kişiyi rahatsız eden kederlerin son bulması dolayısıyla kişinin arınma yaşaması, iç dünyasının aydınlanması ve bütün fazlalıklarından kurtulması rüyayla ilgili yapılacak diğer yorumlardır.

Rüyada Eski Buzdolabı Görmek

Rüyada eski buzdolabı görmek oldukça güzel ve hayırlı bir rüyadır. “Haber” olarak da nitelendirilen rüyada eski buzdolabı görmek, İmamı Nablusi’ye göre (r.a) uzun zamandır beklenen müjdeli bir haber anlamına gelmektedir. Câferi Sâdık (r.a) ise rüyayı kişinin heyecan ve mutluluk verici olaylar yaşaması olarak değerlendirir. Burada kastedilen olaylar bir doğum, maddi kazanç, mülk edinme, evlilik, umulmadık yerden gelen bir para ve miras olarak açıklanabilir.

Rüyada Buzdolabı Satmak

Rüyada buzdolabı sattığını görmek daha çok kişinin maneviyatıyla ilgili gelişmeler olacağı anlamına gelmektedir. Rüyada buzdolabı satmak rüya sahibinin Allah yolunda adımlar atması, Allah’ı kesintisiz olarak anması, ibadetlerini aksatmaması ve ahlaklı duruşu nedeniyle Allah tarafından takdir edildiğini ve rızıklandırıldığını belirten önemli bir rüyadır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyasında buzdolabı satan kişi günaha girmekten ve haram yemekten oldukça korkan maneviyatı da oldukça yüksek bir kişidir.

Rüyada Bozuk Buzdolabı Görmek

Rüyada bozuk buzdolabı görmek pek hayırlı bir rüya olarak kabul edilmez. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyada bozuk buzdolabı görmek büyük bir yıkım ve hayal kırıklığı olarak nitelendirilir. Bu yıkım ve hayal kırıklığı birebir rüya sahibinin kendisiyle alakalı olmasa da kişinin çevresinde çok sevdiği ve değer verdiği kişilerin hiç beklenmedik hareketlerine şahit olmak da bu rüya için yapılacak yorumlardan biridir. Aynı zamanda rüya sahibi “dost kazığı” olarak da nitelendirilebilecek oldukça güvendiği ve sevdiği kişiler tarafından büyük bir hayal kırıklığı da yaşayacaktır. Ayrıca rüyada bozulan buzdolabı görmek rüya sahibinin yakın çevresinden göreceği bir uyarı şeklinde yorumlanabilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada bozuk buzdolabı görmek rüya sahibinin çevresinden gelecek zararlara karşı dikkatli olması yönünde yapılan ve oldukça dikkate alınması gereken önemli bir uyarıdır.

Rüyada İçi Dolu Bir Buzdolabı Görmek

Rüyada içi dolu bir buzdolabı görmek kazanç, başarı ve kısmet anlamında değerlendirilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada dolu buzdolabı görmek rüya sahibinin hayatında meydana gelecek güzel gelişmelere delalet olurken, kişinin yoluna giren işleri sonucunda oldukça önemli bir kazanç elde edeceği, yoluna herhangi bir engel çıkmayacağı, girişimlerinin de tam yerinde sonuçlanacağı da ifade edilir. Rüya sahibinin bekar olması durumunda ise rüya oldukça dikkat çekici güzel bir kısmet olarak yorumlanabilir.

Rüyada Buzdolabı Tamir Etmek

Rüyada buzdolabı tamir etmek ya da buzdolabı tamir edildiğini görmek de oldukça hayırlı bir rüyadır. Özellikle aile içerisinde uzun bir süredir vuku bulan problem ve sıkıntıların çözüleceği, anlaşmazlıkların giderileceği, ilişkilerin de düzelerek eskiye döneceği şeklinde yorumlanan bu rüya Câferi Sâdık (r.a) tarafından da aile içerisindeki maddi problemlerin sonuçlanacağı şeklinde açıklanır. Kişinin oldukça değer verdiği çevresinden biri tarafından beklemediği bir yardım alacağı da rüyada buzdolabı tamir etmek ile alakalı yapılan bir diğer yorum olarak göze çarpmaktadır.

Rüyada Birden Çok Buzdolabı Görmek

Rüyada çok sayıda kümelenmiş buzdolabı gören kişinin kısa sürede bolluk ve berekete kavuşacağı düşünülür. Rüyada çok sayıda buzdolabı görmek bolluk, bereket, kazanç ve menfaat olarak değerlendirilir. İmamı Nablusi (r.a) rüyada birden çok buzdolabı gören kişinin her anlamda kısmetinin açılacağını ifade ederken, özellikle bol rızık sahibi olacağı ve maddi açıdan oldukça feraha çıkacağını da belirtmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani