Rüyada “Rüyada Ağlayarak Kızmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ağlayarak Kızmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada birine kızmak hakkında yapılan tabirler genel itibariyle olumsuz olmakla birlikte bu tabir için rüyanın içinde yer alan sembollere ve işaretlere göre de olumlu yorum yapabilmekte mümkündür. Bilindiği üzere İslam dini rüyaların olumsuz olarak yorumlanmasının uygun olmadığını bizlere bildirmiştir. Bu konu hakkında birçok bilgi hadis – i şeriflerde ve birçok farklı ayette bizlere sunulmuştur. Rüyada birine kızmak ise; aceleyle verilecek bir kararın olumsuz sonuçlar doğuracağına, çevresinde bulunan bir düşmanının olduğuna ve hakkında çıkacak bazı söylentilerle birtakım sıkıntıların boy göstereceği rivayet edilmektedir. Ancak unutulmamalıdır ki rüyada kızılan kişiye ya da rüyada görülen başka birtakım işaretlere göre bu yorumlarda değişebilmektedir.

Rüyada Sinirlenmek Neye İşaret Eder?

Herhangi bir kişiye ya da olaya rüyasında sinirlendiğini gören kimseler için İmam Cafer-i Sadık (r.a) şöyle demiştir; ‘’ rüyasında öfkelenen kişi için zarar ve ihanet vardır, rüyasında sinirlenen kişinin ortaklığı bozulur’’. İmam Cafer- i Sadık Hazretleri, rüyada sinirlenmek hakkında bu şekilde bir rüya tabirinde bulunduğu rivayet edilmektedir. B rüyayı gören kişiler için yapılan yorumların geneli; yakın zamanda yaşanacak bir bela ve yakın dostluk kurulan kişilerin ihaneti olarak yorumlanmıştır. Çoğu İslam âliminin; kötü rüyalar gören kişiler için uyandıklarında iki rekât şükür namazı eda etmeleri gerektiğini tavsiye etmişlerdir. Görülen kötü rüyalardan sonra şükür namazı kılmak ve Allah’a sığınmak rüyanın olumsuz etkilerini Allah’ın izniyle kaldırmaktadır.

Rüyada Bağırmak Ne Demektir?

Rüyada bağırmak sinirlenmek çoğunlukla rüyayı gören kişinin vatanından ayrılacağına ya da hicret edeceğine yorumlanmaktadır. Bu rüya hakkında yapılan en kuvvetli yorum; kişinin başka bir yere gideceği şeklinde olsa da bir diğer tabire göre de kişinin etrafından sevdiği birinin gitmesine ya da aile fertlerinden birinin ölümüne de yorumlanabilmektedir. Rüyalar kimi zaman bizlere hayırlı ve müjdeli haberler verseler de bazen rüyalar bizler için uyarıcı niteliğinde bir özellik de taşımaktadırlar. Daha öncede bahsettiğimiz gibi kişinin gördüğü rüyaları her ne olursa olsun hayra yorması ve bu bağlamda hayırlı bir şekilde beklemesi yapılması gereken en doğru şeydir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Öfkelenmek ve Kavga Etmek

Bu tarz rüyaların görülmesi; psikolojik olarak, bilinçaltının baskı altında olduğu ve istemsizce, siz uyurken bile beyninizin, sahip olduğunuz üzüntü ve sıkıntıyla mücadele etmesinden kaynaklanmaktadır. Rüyada kavga görmek psikolojik olarak bu şekilde açıklansa da, bu rüyanın manevi yorumu; çevrenizde bulunan kişiler tarafından zarar göreceğinize ve pişmanlıklarınızın artacağına işaret etmektedir.

Rüyada Sevilen Bir Kişiyle Kavga Etmek

Rüyada sözlü kavga etmek ya da sevilen biriyle tartışmak sizin için birçok farklı anlama gelebilir. Rüyada sevilen bir kişiyle kavga etmek hakkında yapılan yorum ise; kişinin yakın zamanda yaşadığı sıkıntılara ve bu sıkıntılar sonucunda karşılaşacağı yeni sıkıntılara işaret eder. Bunun yanı sıra kavga edilen kişiyle arasının açılacağı da bir başka rüya tabiridir.

Rüyada Kavga Ayırmak

Rüyasında kavga ettiğini ya da kavgayla ilgili rüya gören kişiler genellikle rüyanın olumsuz bir yorumu olduğunu düşünmektedir. Ancak rüyada dövüşenleri ayırmak kişinin hayatında yapacağı köklü değişikliklere işaret etmektedir. Bu değişiklikler farklılık gösterse de genel itibariyle hayırla sonuçlanacağı rivayet edilmiştir. Bu yönüyle kurulacak yeni dostluklara ve ortaklıklara işaret etmektedir.

Allaha Yalvarmak görmenin tabiri için, Rüyada Allaha Yalvarmak neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kadınla Kavga Etmek

Rüyada kadın görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; dünya nimetlerine ve hayra işaret etmektedir. Benzer bir şekilde kişinin rüyasında bir kadınla kavga ettiğini görmesi de; rüyayı gören kişinin dünyaya değer vermemesi gerektiğini ve imanının derecesinin artacağına işaret etmektedir. Bu rüyayı görmek dünyalık işlerin azalacağına ancak ahirette kazancın büyük olacağına işaret eder.

Rüyada Erkekle Kavga Etmek Ne Anlama Gelir?

Herhangi bir kişinin rüyasında erkek görmesi; sahip olunan gücü ve saygınlığı işaret eder. Fakat rüyada erkekle kavga etmek kişinin sahip olduğu gücün ve makamın azalacağına işaret etmektedir. Kişi rüyasında kendiyle kavga ettiğini görüyorsa yine benzer şekilde bu da hem maddi kayıplara hem de kişinin saygınlığının azalacağına işaret eder. Bu rüyanın görülmesinin temel nedeni, kişinin kendine olan sevgisinin artması ve nefsinin doyumsuz olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden kişinin gafletten uyanması ve ibadete daha çok yönelmesi rüyayı hayra yöneltecektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani